Hakiki Deri ve Suni Deri Arasındaki Farklar

Günümüzde birçoğumuz hakiki deriden üretilmiş cüzdan, çanta, ayakkabı ve ceket gibi aksesuarları sıklıkla kullanırız. Bu deri ürünler hoşumuza gitse de bazen suni ile gerçek deri arasındaki farkı anlamayarak, kandırılabiliriz. Bu nedenle de sizlere bu yazımızda gerçek deri ve suni deri arasındaki farklardan bahsedeceğiz. Hakiki deri ve suni deriyi ayırt edebilmek, bilinçli bir tüketici olabilmemiz için şarttır. Çünkü sırf marka diye gerçek deri sanarak ürünlere gereğinden fazla ücret ödeyebiliriz. Bu da ileride sorun yaşamamıza neden olur. Çünkü suni ürünler çabuk bozulur ve yıpranır.

Hakiki Deri ve Suni Deri Fark Nelerdir?

  • Hakiki deri cüzdanlar, suni deri cüzdanlara göre daha doğal bir görünüme ve yumuşak bir dokuya sahiptir. Hakiki derinin kendine özgü bir dokusu ve kokusu vardır. Suni derinin ise daha plastik bir görünümü ve kokusu vardır.
  • Hakiki deri cüzdanlar, suni deri cüzdanlara göre daha dayanıklı bir yapıya sahiptir. Hakiki deri, suni deriye göre daha kalın ve daha esnektir. Hakiki deri cüzdanlar, uzun yıllar boyunca kullanılarak eskimeden yeni gibi kalabilir.
  • Hakiki deri cüzdanlar, suni deri cüzdanlara göre daha şık bir görünüme sahiptir. Hakiki deri, suni deriye göre daha doğal ve daha kaliteli bir görünüme sahiptir. Hakiki deri cüzdanlar, her türlü kıyafetle uyumlu olabilir.
  • Hakiki deri cüzdanlar, suni deri cüzdanlara göre daha pahalıdır. Bunun nedeni, hakiki derinin üretiminin daha zahmetli ve daha maliyetli olmasıdır. Ancak, hakiki deri cüzdanlar, suni deri cüzdanlara göre daha uzun ömürlü ve daha dayanıklı olduğu için, uzun vadede daha ekonomiktir.
  • Suni deri ateşe tutulduğu zaman hammaddesinde bulunan plastikten ötürü hemen alev alır. Hakiki deri ise hemen tutuşmamaktadır.
  • Gerçek derinin üzerinde gözenekler vardır. Suni deride böyle bir şey yoktur. Gerçek deride dikişler hatasız olmaz. Kesim yerleri de püskül püskül olmaz kusursuz olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir